روش نگهداری گیربکس اتوماتیک

روش نگهداری گیربکس اتوماتیک

روش نگهداری گیربکس اتوماتیک

زمان تعویض روغن گیربکس رنو
موردی که می بایست در خصوص این نوع گیربکس ها رعایت شود، کنترل سطح و تعویض روغن گیربکس آنها است. همانطور که توضیح داده شد روغن گیربکس اتوماتیک نقش مهمی در عملکرد و کارآیی گیربکس دارد لذا لازم است تا همواره سطح و کیفیت آن تحت کنترل باشد. یک سنسور در درون بلوک هیدرولیک قرار گرفته است تا دمای روغن گیربکس را لحظه به لحظه به یونیت گیربکس اتوماتیک گزارش کند.
همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد وقتی دمای روغن گیربکس افزایش یابد، یک شیر مسیر روغن گیربکس را به سمت خنک کن (Exchanger) گیربکس باز می کند تا حرارت روغن گیربکس اتوماتیک به مایع خنک کننده موتور منتقل شده و دمای آن کاهش یابد. یونیت گیربکس علاوه بر آنچه گفته شد تعداد دفعاتی که دمای روغن افزایش می یابد و همچنین میزان دمای بالای روغن را در خود ثبت می کند، به عبارت دیگر یونیت گیربکس تعداد دفعاتی که دمای روغن از حد معمول افزایش می یابد و همچنین زمانیکه روغن در دمای بالا باقی می ماند را ذخیره و آنها را به همراه تعدادی دیگر از پارامترها، تجزیه و تحلیل کرده و وضعیت فرسودگی روغن را محاسبه می کند.
در واقع در این گیربکس سنسوری برای حس کردن کیفیت روغن وجود ندارد ولی یونیت گیربکس با شمارش تعداد دفعات و بررسی زمانیکه روغن در دمای بالا بوده است و چندین پارامتر دیگر، فرسودگی روغن را محاسبه می کند و بوسیله دستگاه عیب یاب نمایش می دهد؛ عنوان این وضعیت Old Oil نام دارد.

روش نگهداری گیربکس اتوماتیک

آنالیز یونیت گیربکس اتوماتیک می تواند وضعیت فرسودگی روغن را محاسبه کند، در حالتی که وضعیت روغن مناسب باشد، آنچه در مقابل Old Oil نمایش داده می شود NO است و چنانچه روغن فرسوده باشد، وضعیت NO به Yes تبدیل می شود و روغن گیربکس می بایست تعویض گردد. در تصویر زیر می توانید تعدادی از پارامترها و وضعیت های گیربکس را مشاهده کنید که فرسودگی روغن نیز در میان آنها وجود دارد.
از آنجا که فقط نمایندگی های سطح یک شبکه خدمات پس از فروش، مجهز به دستگاه کلیپ هستند، لذا مالک خودرو می بایست حتما برای بررسی سطح، کیفیت و فرسودگی روغن به یکی از نمایندگی های سطح یک شبکه خدمات پس از فروش مراجعه کند. در آنجا کارشناس مربوطه که دوره های تخصصی مربوط به تعمیرات خودرو و گیربکس اتوماتیک را گذرانده است و گواهینامه های لازم را از شرکت رنوپارس دریافت نموده است، با استفاده از دستگاه کلیپ و بازدید خودرو، می تواند متوجه شود که روغن گیربکس نیاز به تعویض دارد و یا خیر.

صرف نظر از وضعیت شاخص روغن در دستگاه کلیپ، گیربکس اتوماتیک می بایست در هر سرویس دوره ای به لحاظ نشتی خارجی کنترل شود و سطح روغن گیربکس اتوماتیک نیز در هر حداکثر ۶۰۰۰۰ کیلومتر کنترل شود.

چک کردن سطح روغن گیربکس رنو
روش کنترل کردن سطح روغن گیربکس اتوماتیک با کنترل سطح روغن گیربکس های دستی کاملا متفاوت است. در گیربکس اتوماتیک، گیج و یا شاخص و علامتی وجود ندارد و این کار توسط دستورالعمل خاصی انجام می گیرد، علاوه بر آن کنترل سطح روغن گیربکس اتوماتیک می بایست در دمای خاصی انجام گیرد و از آنجا که فقط دستگاه کلیپ می تواند اطلاعات دمای روغن را نمایش دهد؛ لذا تاکید می شود که برای کنترل سطح روغن گیربکس اتوماتیک فقط به نمایندگی های مجاز سطح یک که مجاز به عیب یابی و تعمیرات گیربکس اتوماتیک هستند،
روغن گیربکس را چه زمانی تعویض کنیم
روغن گیربکس اتوماتیک می بایست حداکثر هر ۱۲۰۰۰۰ کیلومتر تعویض شود، پارامترهای دیگری مانند دما و مقدار رطوبت محیطی که خودرو اکثرا در آن حرکت می کند، میزان بار وارده به خودرو، میزان پیمایش خودرو در ترافیک ها و … می تواند مقدار این کیلومتر را کاهش دهد، عملیات تعویض روغن گیربکس اتوماتیک دستورالعمل خاصی دارد و فقط در نمایندگی هائی که مجاز به عیب یابی و تعمیرات گیربکس اتوماتیک هستند قابل انجام است، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک را به هیچ عنوان در خارج از شبکه خدمات پس از فروش انجام ندهید.

هشدار بروز مشکل در سیستم گیربکس اتوماتیک
چنانچه در سیستم برق گیربکس اتوماتیک مشکل جزئی بوجود آید، پیام Check Gearbox و یا علامتی به شکل زیر بر روی صفحه نمایشگرها نمایان می شود:
در این وضعیت حتی اگر راننده به پدال گاز فشار زیادی وارد آورد، دور موتور از حدی بالاتر نمی رود، به عبارت دیگر استراتژی سیستم مدیریت موتور در زمانیکه مشکلی جزئی برای سیستم برق گیربکس اتوماتیک بوجود آمده باشد این است که برای حفظ ایمنی سرنشینان، دور موتور از حدی بالاتر نرود تا راننده بتواند به نزدیک ترین تعمیرگاه مراجعه کند و یا از امداد کمک بگیرد، به این وضعیت ، مد اضطراری و یا حالت Emergency گفته می شود.روش نگهداری گیربکس اتوماتیک

چگونگی عملکرد خودرو در وضعیتی که برای سیستم برق گیربکس اتوماتیک مشکل اساسی بوجود آمده است
در خودروهای تندر ۹۰ و ساندرو که مجهز به گیربکس اتوماتیک هستند، چنانچه سیستم برق گیربکس اتوماتیک دچار مشکل اساسی شود، باز هم موتور روشن شده و حرکت خواهد کرد، سیستم برق این خودروها طوری طراحی شده است که حتی اگر یونیت گیربکس اتوماتیک کلا از مدار خارج شود، خودرو می تواند با حداقل توان حرکت کند و خود را به اولین تعمیرگاه مجاز برساند.

مکانیزم سیستم هیدورلیک و برق این خودرو به گونه ای است که دنده عقب(R) و همچنین دنده سه آن صرفا بوسیله حرکت دسته دنده تشکیل می شود لذا حتی اگر یونیت گیربکس اتوماتیک بسوزد، خودرو روشن شده و چنانچه راننده دسته دنده را به R تغییر وضعیت دهد، دنده عقب تشکیل شده و خودرو به راحتی می تواند با دنده عقب حرکت کند. همچنین اگر راننده در وضعیت مذکور دسته دنده را در وضعیت D قرار دهد، دنده سه گیربکس بوسیله سوپاپ های دستی تشکیل می شود و خودرو با این دنده حرکت می کند.
در واقع طراح پیش بینی کرده است که چنانچه مشکل عمده ای برای سیستم برق گیربکس اتوماتیک بوجود آید، خودرو بتواند با دنده سه به سمت جلو حرکت کند و بتواند از اولین واحد امداد کمک بگیرد، باید دقت شود که چون خودرو در این حالت با دنده سه حرکت می کند لذا فشار زیادی به موتور وارد می شود لذا نباید مسافت طولانی از خودرو استفاده شود، اگر در این وضعیت خودرو در محل خیلی نامناسبی قرار گرفته است و لازم است سراشیبی تندی را برای رسیدن به امداد طی کند، توصیه می شود که حتی المقدور خودرو را حرکت ندهید و از امداد کمک بگیرید و اگر چنانچه شرایط خیلی اضطراری بوجود آمده است به جای استفاده از دنده D که منجر به حرکت با دنده سه می شود، از دنده R استفاده کنید و مسیر سراشیبی تند را با استفاده از دنده عقب پشت سر بگذارید تا آسیبی به موتور وارد نشود.روش نگهداری گیربکس اتوماتیک

چگونه دسته دنده را از وضعیت Park برای خودروئی که سیستم برق گیربکس آن دچار مشکل شده است، خارج کنیم؟
همانطور که در قسمت قبلی گفته شد وقتی دسته دنده در حالت Park قرار می گیرد، چرخ های محرک خودرو کاملا قفل شده و امکان هیچ گونه حرکتی برای آن میسر نخواهد بود و به جهت رعایت اصول ایمنی برای خارج کردن دسته دنده از حالت Park و تغییر آن به D، R و یا N لازم است تا سوئیچ باز شده، پدال ترمز و کلید روی دسته دنده همزمان فشرده شود و دسته دنده از وضعیت مذکور خارج شود.

چنانچه مشکلی برای سوئیچ زیر پدال ترمز، باتری و یا سیستم برق خودرو بوجود آید، دسته دنده در وضعیت Park باقی مانده و ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود. تصور کنید که باتری خودرو از مدت ها قبل دچار مشکل بوده و صاحب خودرو فرصت تعویض آن را نداشته است، در یک روز سرد زمستانی که دیر هنگام به خودرو رسیده است، خودرو را جلوی درب پارکینگ منزل همسایه پارک کرده، روز بعد که همسایه با عجله قصد خروج از پارکینگ را دارد، مشاهده می کند که خودرو شخص مورد نظر ما جلوی درب پارکینگ پارک شده است.

, , ,
نوشتهٔ پیشین
روغن گیربکس اتوماتیک خودرو چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
جعبه دنده خودکار (گیربکس)

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس بگیرید